
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Type | Class AB |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Input Bias Current | 40 nA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 3.2 mA |
| Output Power | 75 mW |
| Max Output Power | 150 mW |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
